Choose a subscription plan
Individual
Group
Gift
Monthly
$6/month
One email each week with 10-15 links to real classroom videos, all my materials, and past blog posts.
Access to ALL of my materials. I have a very full Google drive and will provide links, within posts or at your request.
Annual
$60/year
($5/month)
One email each week with 10-15 links to real classroom videos, all my materials, and past blog posts.
Access to ALL of my materials. I have a very full Google drive and will provide links, within posts or at your request.
17% cheaper than subscribing monthly
None
Free
One email each week with 10-15 links to real classroom videos, all my materials, and past blog posts.
Access to ALL of my materials. I have a very full Google drive and will provide links, within posts or at your request.
A few posts each month, which will summarize the many videos and materials going out to those with a paid subscription. These will help you decide if you want to upgrade.
Continue
This site requires JavaScript to run correctly. Please
turn on JavaScript
or unblock scripts